TOETAJAD

FESTIVALI TOETAJAD

💙 Meie kõrval on suurtoetaja LHV, kelle toel erakordseid elamusi pakume.
💚 #treskifest taga seisavad veel Pro Optika • Husqvarna Eesti • Gardest • Setomaa Vallavalitsus • Eesti Kultuurkapital • Kultuuriministeerium • Eesti Autorite Ühing • Mariine Auto • Estravel • Värska Originaal • Värska Laht • Ferroline Grupp • Gustav Catering • Euronics Eesti • Nõo Lihatööstus • Nopri • Helios Kirjastus • Iglucraft • Cramo Estonia AS • RGB Baltic • Audiosky • Eventech • Extrahaus • G-Power OÜ • Tommirent OÜ

Projekti nimetus: Treski küüni brändi välja töötamine
Tööde teostaja: Neway agentuur

Projekt sai rahastust Riigi Tugiteenuste Keskuse siseriikliku regionaalarengu Setomaa programmist.


Treskile on toeks
Piiriveere Liider.

Projekti nimetus: Treski Küüni püsikulude vähendamine COVID-19 piirangutest tuleneva majanduskahju ennetamiseks


Peamine eesmärk: Projekti eesmärk on muuta Treski Küüni tegevus sõltumatumaks kriisi põhjustatud piletimüügi kõikumistest. Projekti käigus soetatakse kultuurisündmuste korraldamiseks vajalikku tehnikat ja varustust, et vähendada kontsertide korraldamise püsikulusid ja ennetada COVID-19 piirangutest tingitud majanduskahju.

VÄLILAVA TOETAJAD

Välilava püstitamise idee oli meie suur unistus ja alustasime selle projektiga juba 2020. aastal. Suureks abiks ja toetajaks oli sel teekonnal NOBE (Nordecon Betoon OÜ), tänu kellele sai see lava nii välimuselt kui sisult täiesti ainulaadne! Aitäh.

Aitäh olulise panuse eest välilava loomisel:
Hanno Murrand ja Tiksoja Puidugrupp
Aivar Berzin ja Vestman Energia AS
Rauno ja Urmas Jõgeva ning Värska Vesi AS
Eero Kookla ja Ferroline Grupp
Setomaa Edendüsfond
Even Toomas & OÜ Värska Laht
____________________________________________________________________________________________

LAVA LUGU

Treski peremees Jalmar pani 2021. aasta suve lõpus kokku lava sünniloo ja tänusõnad. Siin see on:

Ideest teostuseni - higi, pisarad, €$¥...

Sõbrad, räägin teile ühe loo, kuidas üks unistus sai reaalsuseks...

See oli mitu head aastat tagasi, kui otsustasin, et minu talukoha - Silla talu vanast elumajast asja ei saa ning see tuleb maha võtta. Mis edasi? Uus maja? Maale elama?

Maailmaturneed, kiire elutempo, armas Tartu…tol hetkel kaalusid need veel maale kolimise üle ning Treski sai mõtteliselt järgmiseks 5-10 aastaks nö ettevõtluspinnaks, sest küün ju toimib (juba 4+ aastat) ning potentsiaali on paigal veelgi.
Lava! Miks mitte, lava…no tõesti, lava! Selline teistmoodi, päris lava!

Kui maja talgukorras lammutatud näitasin emale, et näe, siia tuleb lava ja siia tuleb publik, viibates käega hoovi suunas…ema tuletas meelde, et tahtsite ju Trad.Attack!iga kunagi suurt kontserti heinamaal teha (Kullakarva - 2017), tsiteerin ema Maretit: “Sa pead ikka selliselt lava laskma ehitada, et saad vajadusel heinamaa poole ka pöörata”. Tark naine! Mõeldud - tehtud!

Veel enne, kui mul oli ehitaja, arhiteks ja kõik vajalik, mida oletasin selleks projektiks vaja minevat, esitlesin oma visiooni Setomaa Edendüsfondile, kel just parasjagu oli toetusvoor avatud! Kohalikud hindasid mõtet, isegi, et polnud ju veel midagi näidata ja esimene toetus sellele projektile oli olemas, aitäh!

Jooksin siis ühel ilusal õhtul optimistlikus meeleolus Tartus Toomemäel ja mõtlesin, et noh, idee on ju äge aga kes see kurat selle lava küll ehitab…REIMO! Helistasin: “Tsau Reimz, kuule, mul on idee, ma tahaks Treskisse välilava, sa ehitad?” Reimo: “Kinnisilmi!” Istusime siis mõned head leilid saunas, visandasime-mõtlesime… Üksi me sellega toime ei tule. Kes aitaks? Mait! Just, tema on igasuguseid hulle projekte teinud ja toetanud, kui Jumal on meid kokku viinud siis äkki just sellepärast!

Saime Maiduga kokku V-Spa lounge’is, oktoobris 2020. Arutasime-mõtlesime. Mina tahtsin, et Mait teeks oma firmaga vundamendi, aga ma ei teadnud ju veel milline see lavagi tuleb. Visand oli taskus aga ei tihanud seda veel välja võtta. Arutelu võttis parajaid pöördeid ning visand jäigi tasku, jumal tänatud! Mait ütles: “Jalmar, meie ehitusvaldkonna inimesed ei hakka eurolaulu kirjutama, ära sina hakka projekteerima (või mis iganes selle tegevuse nimi on), ma tean ühte ägedat arhitekti, küsin temalt”. Ma polnud vastu, alati nõus oma ala professionaalid ära kuulama!

Tomomi - Hayashi-Grossschmidt Arhitektuuri arhitekt toimetas umbes nädal aega minu antud lähteülesandega (lava laius, sügavus, kõrgus jms) ja kutsus meid Zoomi koos Maiduga. Visandeid oli 10 - me valisime esimese! (Teised olid natuke liiga bensukate moodi, aga esimene oli rets). Näitasin kodus Sandrale, näe selline lava tuleb Treskisse - ta tegi suured silmad ja ütles WOW. Ma polnud kindel, kas see ikka oli wow aga usaldan teda nii palju küll, et kui tema ütleb wow siis järelikult peab wow olema.

Teadsin juba ammu enne visandeid, et kui ma miskit sellist tegema hakkan, mis on mõeldud rahvale, siis tahan kaasata ka rahva enda! Läbi Hooandja see võimalus ka oli. Filmisime Veikoga video teadmata, mis see plaan täpselt on. Rääkisime visioonist… Aitäh Veiko (VL Visuals)!

Edasi läks kogu teema inseneride laua taha - NOBE struktuur (Andrei, Mait) toimetas sellega päris tükk aega, arvutas, arutas, arvutas, arutas…vahepeal tegime koos Kauri, Javeri ja Keviniga (AITÄH, SÕBRAD!) täiendusi riputusvõimaluste osale, tegime nö ülesande pisut raskemaks… arvutamine jätkus. Arhitektide seltskonda liitus Jüri, täiustamine.
Juhan & UC rent - lavapõhi, küljekatted ja knowhow - teieta oleks olnud keerulina, väga keeruline! Aitäh!

Projekt valmis mitu kuud aga valmis ta sai. Saatsin siis kogu kompoti uuesti Reimole, kes saatis suhteliselt kõheda e-maili: “Jahhhhh, päris palju pusimist!”.

Materjali ralli! Täpselt, ralli! Kust saada 200x200 prussi, kes teostaks terase-tööd…vundament - see läks libedalt tänu Booden Gruppile! Mait: “Ma uurin seda puiduteemat”…5 minutit hiljem…olemas! (Mõned vennad viskasid siin nalja, et selle lava pärast see puidu hind siin nii palju kerkiski…sorri)

Läbi vana tuttava sain Mapri Veiko numbri. Tõmbasin kõne peale ja rääkisin ära, mis seisus ma olen. Olin siis autos teel Setomaale. Umbes 10km Tartust tegin kõne ja enne Põlvat oli Veikol asjad aetud - Baltic Steelarc OÜ võtab ette, nad ka Võrumaa mehed! Aga see läheb sulle kalliks maksma, Jalmar. Läkski!

Siis kui oli selge, et kõik on tehtav panime välja Hooandja kampaania…ja rahvas tuli kaasa! Tegime Hooandja ajalugu ja täitsime oma eesmärgi kahe päevaga! Aitäh head hooandjad, eriti sina, Jaanus! Kogusime kokku enam kui 30000€.

Olin ootamatult saanud ehitusprojekti juhiks. Appi, ma ei tea ju ehitusest mitte sittagi! Ma võin klambripüstoliga kuulutusi seina lüüa ja pilli mängida aga… võtsin ennast kokku! Okei, see on suur tükk aga see pole niisama minu laual. Keegi tahtis, et ma seda teeks, Game On Bitches! Ajastamine, kes mida ja millal, kui palju, kellele, millal. Oot, praegu ei saa? A millal jõuab? Järgmine nädal? Aga äkki õnnestuks ikka reedeks? 2km keermelatti? Päriselt või? Oot, puitu tuleb puudu? AI Küüt - kas saad saata 50x200 prussi, saab, kallis aga saab! Aitäh Alvar.

Veel keermelatti? Ooookei, mis vaja tuu vaja nagu Setomaal öeldakse. Aitäh Taavi & Würth! OSB, katus…palju? Palju! Aitäh Enno & Decora. Ohh neid mutreid, neid oli palju!

Treski lava projekt kasvas u 5x. See ei olnud ootamatu, kuna see kõik toimus järk-järgult. Ja järk-järgult kaasasin ka toetajaid sellesse projekti. Rääkisin visioonist luua Setomaale võimas välilava, kus hakkab toimuma ägedaid kontserte-festivale ning mis on funktsionaalne ja ka arhitektuurselt võimas. Sellega tulid kaasa mitmed head toetajad, kellega mul on olnud õnn elus kohtuda - Hanno Murrand ja Tiksoja Puidugrupp, Aivar Berzin ja Vestman Energia AS, Rauno ja Urmas Jõgeva ning Värska Vesi AS, Eero Kookla ja Ferroline Grupp. Suurima panuse andis kogu projekti Mait Rõõmusaar & Nordecon Betoon ning minu kallis sõber Reimo Kahr koos oma meeskonnaga, kes töötasid selle hulluse nimel ennastsalgavalt!

Siit saab ainult edasi minna, sõbrad! Covid meid ei peata, me murrame sellest läbi aga ainult koos teiega!

Jaanus, Kermo, mu sõbrad, kes mind toetasid ja kogu alale oma hoolega kaasa aitasid, aitäh teile!
Kallis isa, Jüri - aitäh, et mulle laenu andsid! Ma luban, et ma maksan tagasi.
Team.Treski! - me teeme veel suuri tegusid koos. Aitäh, et olete olemas!
Killu - mina armas assistent, aitäh, et aitasid mul argieluga toime tulla sel kütteperioodil!

Artistid (nublu, Angus, Trad.Attack!, Miljardid, Smilers, Wiiralt, Nedsaja Küla Bänd Ewert and The Two Dragons, Vaiko Epliku Muusika, 5MIINUST, Zetod, Ivo Linna & Supernova) - aitäh, et esimese hooaja niivõrd võimsaks teete!
____________________________________________________________________________________________

Aitäh hooandjatele, kes toetasid Treski välilava sündi:

AHTO ILVES, AHTO LILLESTIK, AIGI-LII OJA, AILI MONIKA VAHTLA, AIN RAAL, AIRI IVAINEN, ALIIS NURMSALU, ANDO KALDE, ANDREAS PAPP, ANDRES HEIMAR, ANDRES SEPP, ANDRUS LEHTMETS, ANDRUS POOK, ANNA NIKOLAS, ANNA PALUSALU, ANNA TREIER, ANNELI HUIK, ANNELI LEIMA, ANNELI VELLERIND, ANNELY BIRKEN, ANNELY LAANSOO, ANNIKA LUMI, ANNIKA PANT, ANNIKA TALVIK, ANU RANNU, ARIINA MÜRKHAIN, ASKO HÄUSLER, AUNE SILLER, BENJAMIN VOLOZ, DAISI TANN, DAISY KUDRE, DIANA DANIEL, DIANA HALJASMÄGI, DOMNIKA TAMM, DORIS KUDRE, EDVIN LEDJANOV, EERO RINGMÄE, EEVI KUNST, EGLE REBANE, EGLE RÜÜTLI, ELIN SOOMETS, ELIS TUIK, ELLA-ANU PUUSEPP, ENEL PLOOM, ENEL TEINEMAA, ENELI ORAS, ENDRIK ARU, ERGE HANSCHMIDT, ERGE REINOJA, ESME KASSAK, ESTER ALEV, EVA REIS, EVE BURMEISTER, EVE VUKS, EVELI PÜTSEPP, EVELYN VAHI, GERDA KÄRNER, GERLI JÕHVIK, GRETE PEETSO, GRETTA TAMURI, HEDLI KALLASMAA, HEIKI LINNUS, HEIKO SOODL, HELEN HÄRJAPEA, HELEN KÜLVIK, HELENA KUDRE, HELI KAULI, HENRIK HINRIKUS, HERGI VAGA, HERMO SAKK, INDREK BRIFK, INDREK KONGAS, INDREK MUSTIMETS, INGA HEINMETS, INGA REINTALU INGA, INGE TALVIK, INGRID KARLEP, IRINA OREKHOVA, IVI ALVE, JAANA KOPPEL, JALMAR FLINK, JANA KINK, JANEK KIRJUTAJA, JANIKA ORAS, JANNE ANDRESOO, JÖRGEN LIIDRES, JUTA KLETTENBERG, K. VAHTLA, KAAREL KALLASTE, KAAREL TALI, KAAREL TIGANE, KADI KEÄR, KADI MERILUHT, KADI PRUKS, KADI-ANNE NADEL, KADRI GIANNAKAINA LAUBE, KADRI HÄRMS, KADRI KÕRRE, KADRI KÜNNAPUU, KADRI LIIVET, KADRI LUGA, KADRI REISENBUK, KADRI TOKS, KADRIANN IKKONEN, KAI VALTIN, KAIA-KAIRE HUNT, KAIDO KADAJA, KAIDO KLAATS, KAIE EESALU, KAIE MIKHEIM, KAIE SAUGA, KAIRE ADAMSON KAIRE, KAIRI KAAR, KAIRI KLEIN, KAISA KARU, KAISA VÄLK, KAIT KARU, KAJA TULLUS, KALEV KANGUR, KALMER KÕUTS, KAREL-SANDER KLJUZIN, KARIN KARPA, KARIN LEICHTER-TAMMISTO, KARMEN AHJA, KARMO TÕRA, KAROLIN VIRAK, KÄRT VIHUL, KASPAR ARME, KATI-KATRI KOPPEL, KÄTLIN SALUMÄE, KÄTLIN TEDER, KATRIN KADASTIK, KATRIN KELL, KATRIN KINKAR, KATRIN NIKOLAJEV, KATRIN ZIRK, KAUR KENK, KEIT PURGA, KERLI ALLIK, KERSTI ALEV, KERSTI KIRIK, KERSTI PÄRN, KERSTI TIRMASTE, KERTU KALJO, KETELI OLEVI, KIRBI JÄRVE, KRISTEL ALTOSAAR, KRISTEL KOLBERG, KRISTEL SÖÖT, KRISTEL VÄLI, KRISTI JÜRISOO-VONK, KRISTI TAMMARU, KRISTIINA DEMANT, KRISTIINA TOHV, KRISTINE HAUKAMÄGI, KRISTJAN KULLASAAR, KRISTJAN PRIKS, KRISTJAN VARDJA, KRISTJAN VINKMAN, KRISTO VAHAR, KULDAR KIPPER, KÜLLI TRÄSS, KULNO KESKÜLA, KYLLI VAO, LAIDI KIIGEMÄGI, LAURA LIIKVART, LAURITS LEIMA, LEA PAU, LIIA KAABEL, LIINA KIVIMÄE, LIIS EPLER, LIIS ROSENTHAL, LIIS TELLER, LIIVI VAINSALU, MAARJA HANSCHMIDT, MAARJA JAANOVITS, MAARJA SAUN, MAARJA-LIISA PIKKMAA, MADIS MADIS, MAGDA THERESA KLAOS, MAIDU SAAR, MAIE TOPMANN, MAILI METSSALU, MALLE HEINSALU, MALLE VISSEL, MARCUS LAURI, MARET KOPLUS, MARGE TERAS, MARGET VELLEMÄE, MARGIT ROSIN, MARGIT VÄHI, MARGOT PEETSALU, MARGUS JUKSAAR, MARGUS KIROTAR, MARGUS LEHEMETS, MARGUS LEHEMETS, MARGUS LÕHMUS, MARGUS MOISA, MARGUS MUSTIMETS, MARI NÕMM, MARI-LIIS TOMBAK, MARI-LY KLAATS, MARIA HABICHT, MARIKA AHVEN, MARIKA KIRSIPUU, MARIKA TAMMARU, MARIT KOBAKENE, MARITA KOPPEL, MARJU PAJUMETS, MARJU TRUMSI, MARKO KANGUST, MARKO MERIPUU, MARTIN HEIN, MARTIN KULLASAAR, MARTIN MÄGI, MARTIN MILL, MARTIN RAUD, MARTIN RITS, MÄRTTEN MÄNNAPUU, MARY-LIIS SELJAMAA, MATI TUBLI, MEELIKE KRUUSAMÄE, MEELIS ENOK, MEHIS MÜÜRSEPP, MERILI AUSER, MERILI PAI, MERLIN LAUR, MERLIN OLESK, MERLYN VALBERG, MONIKA MÕTUS, NAIMI SAARTSON, OLIVER DANIEL, OLIVER LILLESTIK, OTT HEINAPUU, PEETER VALTER, PIIA TAMM, PIRET BETLEM, PIRET ESULA, PIRET KOODI, PIRET PIKMA, PIRET RAUDSEPP, PIRGIT SMIRNOV, PRIIT RAAMAT, RAILI MÕTTUS, RAIMO MATVERE, RAINER KOIK, RAIT RATTIK, RAIVO KOHV, RANDO ROHUMETS, RAUL KUDRE, RAUNO RUUSAND, RAUNO VÕRNO, RAUNO-ALEKSANDER ŠANIN, REET LEHTLA, REIGO JÄNES, REIN KOKMANN, RENNA VÄRNIK, RENO TOODO, REVE VILLEMS, REVO KOPLUS, RIINA LÕHMUS, RITA JÄRVEKALD, RITA VESKIMÄE, RUTA REISPASS, RUTH REMMELGAS RUTH, SANDER LINNUS, SIGNE MIRKA, SIGRID NUKK, SIGRIT KURE, SIIM PAIST, SIIRI SOOBERG TUBLI, SIIVI HOLMBERG, SIRJE RAND, SIRKKA-LEENA NURMSE, SIRLI REBANE, SULEV ULP, SVEA BERG, SVEN ENNO, SVEN HELISTVEE, TAAVE LIPS, TAIMI SILD, TAIRE OJALA, TAIVI RAIV, TAIVO TOLLI, TARMO LIBE, TAUNO UIBO, TAURI TANN, TEELE MARIN, TERJE TOOTS, TERJE UGANDI, TIIA SILVET, TIIA TAMM-SUIK, TIINA MUST, TIIU PIIRISTE, TIIU SUUR, TOOMAS SARAPUU, TOOMAS UIBO, TRIIN HÄMELANE, TRIIN OLLEMA, TRIIN ROO, TRIIN TIMMA, TRIINU ARAK, TRIINU TOOMELA, TRIINU VIILUKAS, TUULIKE MÄND, TUULIKKI SILLAJÕE, ÜLLE SISKA, ULVA TALLO, ULVI MOOR, URSULA PREEDEN, VAHUR VEEROJA, VEIKO JÄNES, VELGI KÕOPUU, VELJO KIIGEMÄGI, VIIRE ERNESAKS, VIKTOR TEDREMÄGI, VIRGE REINSAAR, VIRGE TEETS, VIVIAN ORUVEE, VIVIKA DANIEL