TRESKI Ö-MAJAKESED

Projekti nimetus: Treski Küüni juurde majutusvõimaluse loomine

Peamine eesmärk: Projekti raames rajatakse Treski külla, Silla kinnistule 10 nelja voodikohaga majakest (Treski Ö-majad), dušimaja, WC-maja ning dušši- ja WC-maja veevarustuseks puurkaev ja kanalisatsioon. Majad on uuenduslikud, sobivad Treski kompleksiga kokku ning vastavad kaasaegse kliendi ootustele ja vajadustele. Treski kontserdid, festival ja kompleksi välja rentimine toovad hooaja jooksul piirkonda 6000-8000 külastajat ja arvestatavat lisakäivet kõigile lähipiirkonna majutus- ja toitlustusettevõtetele.

Projekti tulemusena sündis Treskisse 40 voodikohaga majutus Treski Ö-majakesed, dušimaja, WC-maja, veevarustuseks puurkaev ja kanalisatsioon.

---

Treskisse sündis 2023. aastal 40-kohaline majutuspark ehk Treski Ö-majakesed. Jüri Nigulase loodud arhitektuur, Arcwoodi toodetud liimpuit ning ehitajaga Reier OÜ koostöös sündinud majakesed kahe toa, suurte akende ning avatud terrassiga on ideaalsed suviseks minipuhkuseks looduse embuses.

Vabade kuupäevade olemasolul on Ö-majakesi võimalik 2024. suvel ka AirBnB kaudu broneerida.


 Treski peremees Jalmar pani 2023. aasta sügisel kokku majakeste sünniloo ja tänusõnad:


2021. aasta sügisel istusime Treski tiimiga Kaasiku puhkemajas ja võtsime kokku hooaega ning mõtlesime, et kuidas edasi? Suur lava oli ehitatud, suur kasv samuti saavutatud aga kõige selle taustal seisis ka hirmus suur vastutus. Avalike kultuurisündmuste korraldamine on küll tore aga sellega kaasneb ka suur risk ning alati ei ole võimalik 100% õnnestuda.

Kuidas teha nii, et üks kontserdipaik oleks jätkusuutlik, olenemata kaasatud toetustest ja sponsoritest?
Selge see, et Treski pidi liikuma erasündmuste korraldamise karjamaale ning selle üheks suureks eelduseks oli majutuspargi loomine. Mõeldud-tehtud!

Appi tuli naaberküla teravaim projektikirjutaja - Meel Valk (Teravik), kes aitas kokku panna projekti, millega kaasata 40-kohalise majutuspargi loomiseks toetust. PRIA arvas, et ideel on jumet, Setomaa Edendüsfond samuti!

Ö-majakeste arhitektuurilahenduse eest hoolitses Treski välilava abiarhitekt Jüri Nigulas, kes pakkus tavapäraste kämpadele ägeda alternatiivi - kahe toa (suurte akendega) ja katusealuse terrassiga alla 20m2 hoone.

Et projekt ellu viia, tuli omajagu võsa maha võtta, kraave kaevata ning maapinda täita. Külamees Kalle Päkk aitas kopatööga, kohalik ettevõte Värska Laht (Even Toomas) toetas lugematute mullakoormatega!

Paberil oleva elluviimise eest VASTUTAS ei keegi muu, kui Reimo Kahr, keda toetas ehitusprotsessis ansambli Zetod bassimängija ning kuldsete kätega mees Jaanus Viskar - teie oletegi Batman & Robin! Aitäh, sõbrad! Loomulikult oli ka neil käsilasi, - kes viimistles uksi, kes katust, kes värvis, kes jooksis ehituspoodide vahelt jne.

Üheks väga oluliseks osaks kogu protsessist oli Lõuna-Eesti üks ägedamaid ettevõtteid - Peetri Puit ehk Arcwood, kelle toodang jõuab suurel määral välismaale. Nüüd on nende liimitud puitu omajagu ka Setomaal.

Kui majad püsti said, oli aeg neid sisustada ning selles vallas nõustas ning aitas meid Therese Sild (Roommood). Kõige muu kõrval pidasime vajalikuks leida meie tubadesse kvaliteetsed ning mõnusa une tugisambaks olevad madratsid - aitäh Dormeo Eesti & Mari-Leen Albers!

Loomulikult jagub tänusõnu ka paljudele teistele headele ettevõtetele, kelle tooted meie majade valmimisel abiks olid - Decora, Marepleks OÜ, IKEA, JYSK Eesti, Roosimari, Hypnos, Albarello, Eesti Murud jt.

Last but not least! Ö-majakeste juures on meil ka kaks olmemaja. Kutsume neid hellitavalt V-majaks ja S-majaks. Soe vesi puidust duširuumides - milline luksus! Puurkaevu eest hoolitses Balti Puurkaev ning vee tegi pehmeks Miridon. Aitäh!

Oot, aga kuidas siis suvel läks?
Me läksime lendu! Sel suvel toimus meie juures lausa 16 erasündmust, kõige väiksem neist 13 inimesega, kõige suurem enam kui 2000 inimesega!!! Aitäh kõikidele klientidele meid usaldamast. Saime luua erakordselt mõnusaid olemisi ning pidusid, saime aidata kaasa teistele sündmustekorraldajatele, saime olla osaks inimeste rõõmuhetkedele! Saime õppida ning saime paremaks.

Suur tänu TEAM TRESKI - teieta seda kõike ju ei juhtuks!